Pereiti į pagrindinį turinį

  • Lapai

2020 m. lapkričio 26 d. savivaldybės prižiūrimoje teritorijoje, netoli daugiabučio Krymo g. 8, į krūveles švariai ką tik sugrėbti ir vėjo dar neišnešioti lapai. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus nuotrauka.

 

Siunčiu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vyr. specialistės Lilijos Vaičeliūnienės 2020 m. gruodžio 2 d. elektroninį laišką „Dėl negriebiamų, neišnešamų ir neišvežamų lapų iš savivaldybei priklausančios teritorijos, esančios šalia daugiabučių Krymo g. 6 ir 8“.

 

Daugiabučio Krymo g. 8 bendrija 2020 m. lapkričio 23 d. 10 val. 44 min. pasiskundė Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjai, kad savivaldybei priklausančios žaliosios vejos prižiūrėtojas 2020 m. spalio ir lapkričio mėnesiais nė karto negrėbė lapų, kuriuos kiekvienas didesnis vakarų vėjas neša link Krymo g. 8 namo prižiūrimos žaliosios vejos, link namo kiemo aikštelės ir pravažiuojamosios dalies.

Iki 2020 m. lapkričio 26 d. lapai buvo sugrėbti į krūveles, o po 2020 m. lapkričio 26 d. įvykusio pavyzdingai sugrėbtų lapų priėmimo (pridedama nuotrauka), kurį atliko Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistai, – išnešti ir išvežti į lapų sąvartyną.

Norėjo bendrija padėkoti Miesto ūkio ir aplinkos skyriui, jo vedėjai, bet skyriaus specialistai sako, kad nėra už ką – patikrinus faktus vietoje, faktai nepasitvirtino, nes lapai visą lapkričio mėnesį buvo grėbiami ir vežami nuolat.

Todėl savo padėką DNSB Krymo g. 8 skiria nežinomam miesto Pietinio rajono Globėjui, kuris tarp 2020 m. lapkričio 23 d. ir 2020 m. lapkričio 26 d. lapus sugrėbė į krūveles, o po 2020 m. lapkričio 26 d. – griebė, supylė į maišus, išnešė ir išvežė.

Aš, kaip DNSB Krymo g. 8 pirmininkas, galiu turėti ir savo atskirąją nuomonę – tas gerasis Globėjas, tas gerasis Džinas yra Miesto ūkio ir aplinkos skyrius, operatyviai sudrausminęs žaliosios vejos prižiūrėtojus ir paliepęs, bent jau rudeniui baigiantis, atlikti jiems priklausantį darbą.

O Džino dėmesiu taip maloniai nustebinta ir jo geranoriškumu papirkta DNSB Krymo g. 8 teritorijos prižiūrėtoja tiesiog viešai pasmerktų bendrijos pirmininką, jeigu šis dar bandytų aiškintis, kokia organizacija prižiūri ir valo savivaldybei priklausančią žaliąją veją, esančią tarp daugiabučių Krymo g. 6, Krymo g. 8 ir Tilžės gatvės, kas iš savivaldybės administracijos darbuotojų yra atsakingas už tai, kad ši veja būtų tinkamai prižiūrima ir valoma.

Ir vis dėlto, žaliųjų vejų prižiūrėtojai, kuriuos samdo savivaldybės administracija, pro pirštus žiūrint Miesto ūkio ir aplinkos skyriui, vis labiau įpranta lapų išvis negrėbti arba sugrėbti ir išvežti tik tada, kada jau nukrinta paskutinis lapas, kada didžioji dalis lapų vakarų vėjo jau būna išnešioti po daugiabučių teritorijas, kurias prižiūri ir tvarkos bendrijos.

Taip apsukrūs žaliųjų vejų prižiūrėtojai kasmet sutaupo daug pinigų, nes didžiąją dalį darbo už juos nudirba daugiabučių bendrijos, o Vakariui už jo nesunkiai prognozuojamas išdaigas mokėti nereikia.

 

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vyr. specialistės Lilijos Vaičeliūnienės 2020 m. gruodžio 2 d. elektroninį laišką „Dėl negriebiamų, neišnešamų ir neišvežamų lapų iš savivaldybei priklausančios teritorijos, esančios šalia daugiabučių Krymo g. 6 ir 8“, 1 lapas.

2. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjai skirtas DNSB Krymo g. 8 2020 m. lapkričio 23 d. raštas „Dėl negrėbiamų, neišnešamų ir neišvežamų lapų iš savivaldybei priklausančios teritorijos, esančios šalia daugiabučių Krymo g. 6 ir 8“, 2 lapai. 

3. Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 3 straipsnis „Pagrindiniai valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principai“, 2 lapai.

Komentarai

kaimynas
Tre, 12/09/2020 - 11:50 Tiesioginė nuoroda
Kaip suvaldysime gamtos stichiją žiemos metu, kai pradės snigti ir pustyti? kaip apsisaugosime nuo atpustyto sniego?
žiemos periodas ilgesnis nei lapų kritimo periodas.

Parašykite komentarą

CAPTCHA