Pereiti į pagrindinį turinį

  • Nuotolinis mokymas

2020 m. balandžio 15 d.

 

Siunčiu Valstybinės vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus atstovės Silvos Šimkevičienės pateiktą informaciją apie vaikų nuotolinį mokymą.

Ne visi vaikai neprisijungia prie nuotoliniu būdu vedamų pamokų todėl, kad neturi kompiuterių. Kai kurie vaikai neprisijungia todėl, kad tuo metu užsiima žaidimais, kitais darbais, nors tėveliai mato, kad vaikai sėdi prie kompiuterių.

Šiaulių apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojai prašo tėvelių atidžiau ta tema pasikalbėti su vaikučiais, pasidomėti, kad jie, sėdėdami prie kompiuterių, užsiimtų ne žaidimais, ne pašaliniais darbais, o dalyvautų nuotoliniu būdu vedamose pamokose.

 

Image removed.

Vytautas Kabaila <vytautas.kabaila@gmail.com>


Siūlome temą apie nuotolinį mokymą


Silva Šimkevičienė - Vaiko Teisės <silva.simkeviciene@vaikoteises.lt>

2020 m. balandžio 15 d. 13:13

Kam:

Cc: Vytautas Kabaila <vytautas.kabaila@gmail.com>

 

Karantinas ir nuotolinis mokymas – iššūkis, kurį privalu įveikti

 

Per pastarąsias dienas, kai mokiniams vedamos pamokos nuotoliniu būdu, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) gauna pranešimų iš mokyklų, kad mokiniai nesijungia prie nuotolinių pamokų.

,,Praėjusią savaitę gavome vienos mokyklos pranešimą, kad mokinys vengia nuotoliniu būdu dėstomų pamokų ir neprisijungia. Susirūpinome ir ėmėme aiškintis situaciją, susisiekėme su šeima ir vaiku. Vaikas negalėjo paaiškinti, kodėl jis neprisijungė prie nuotoliniu būdu dėstomų pamokų. Vaiko motina teigė, jog mato, kad sūnus sėdi prie kompiuterio, bet ką jis ten veikia, nepažiūrėjo, nes pati nesupranta“, – sako Šiaulių apskrities VTAS patarėja Šiaulių rajone Edita Pleškaitė.

 Pasak patarėjos, po to, kai imta aiškintis situaciją, kodėl Šiaulių rajono mokinys neprisijungia prie nuotolinių pamokų, pranešimų daugiau negauta, tai iš to galima daryti išvadą, kad mokykla su mokiniu problemą išsprendė ir vaikas mokosi. Anot patarėjos, nepilnametis, kuris vengė nuotolinių pamokų, kompiuterį turi.

 Šiaulių apskrities VTAS patarėja Kelmės rajone Vaida Linikienė sako, kad teko pasidomėti ir atveju, kai nepilnametis skundėsi, kad vaizdo konferencijų pamokos jam nesuprantamos ir labai sunku suvokti bei atlikti namuose užduodamas užduotis. Mokinys prie nuotolinių pamokų jungėsi, stengėsi mokytis, tačiau labai išgyveno, kad tokiu būdu nesiseka mokytis, nes nėra tinkamai išaiškinama, o namuose sunku suprasti.

 ,,Mokyklą paraginome imtis visų priemonių, kurios padėtų vaikui mokytis ir išmokti dėstomą dalyką“, – sako Šiaulių apskrities VTAS patarėja Kelmės rajone Vaida Linikienė.

 Pasak patarėjų, švietimo įstaigos turi darbo instrumentų, kaip motyvuoti vaikus mokytis ir kiekvieną situaciją reikia vertinti individualiai, o vaiko teisių gynėjai reaguoja, kai galimai pažeidžiamos vaiko teisės.

 

 

Pagarbiai,

Silva Šimkevičienė

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius

Šiaulių apskrities VTAS

 

VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBA

PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

A.Vivulskio g. 13, 03221 Vilnius 

Tel.  +370 61830722

 El. p. silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

 

https://vaikoteises.lt/

 

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA