Pereiti į pagrindinį turinį

  • Ariogala

Šventinėje eisenoje žygiuoja lietuviai partizanai

 


Raseinių rajone, Ariogaloje, 2021 m. rugpjūčio 7 d. vyko tradicinis - 31-asis - tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. 
Renginyje dalyvavo LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Premjerė Ingrida Šimonytė, Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, LR Seimo narė Rima Baškienė, kiti garbingi svečiai. 
Šalies vadovas politiniams kaliniams, tremtiniams ir laisvės kovų dalyviams palinkėjo išlikti stipriems, neišsižadėti savo įsitikinimų ir toliau likti mūsų valstybės atrama. 
Sąskrydis prasidėjo eitynėmis iš miestelio stadiono į Dubysos slėnį, kur buvo laikomos šv. Mišios. Šv. Mišias laikė kardinolas Sigitas Tamkevčius. 12 val. prasidėjo šventės atidarymas. 
Pasibaigus šventės oficialiajai daliai, vyko jungtinio tremtinių choro koncertas, koncertavo dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. 
Šventės dalyviai galėjo apžiūrėti slėnyje įrengtą partizanų stovyklą, susipažinti su jų gyvenamąja aplinka, buvo demonstruojamos partizanų uniformos, ginklai. 
Diskusijų palapinėje vyko diskusijos, paskaitos, svarbiomis Lietuvos istorijos temomis galima buvo pabendrauti su buvusiais politiniais kaliniais, tremtiniais, partizanais, išgirsti sąskrydžio dalyvių prisiminimus apie istorinius įvykius. 


Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos 
„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

Parašykite komentarą

CAPTCHA