Pereiti į pagrindinį turinį

  • Šaligatviai

2019 m. rugpjūčio 27 d.

Siunčiu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio 2019 m. balandžio 30 d. raštą Nr. SG-355 „Dėl sniego valymo, pėsčiųjų ir dviračių tako priežiūros atkarpoje tarp Aukštabalio ir Gegužių gatvių žiemos sezono laikotarpiu“.

Tai atsakymas į Lieporių, Šventupio ir Aukštabalio suinteresuotosios visuomenės atstovų 2019 m. kovo 1 d. kreipimąsi „Dėl sniego valymo, pėsčiųjų ir dviračių tako priežiūros atkarpoje tarp Aukštabalio ir Gegužių gatvių žiemos sezono laikotarpiu“.

Prie kreipimosi buvo pridėtos 45 nuotraukos, patvirtinančios netinkamą gatvių, šaligatvių ir takų priežiūrą 2019 m. sausio 28 d. – vasario 15 d. laikotarpiu.

Savivaldybės administracijos direktoriaus rašte Nr. SG-355 rašoma, jog šaligatvių ir dviračių tako Tilžės gatvėje, kaip ir dalies kitų miesto gatvių, naktį iš 2019 m. sausio 28 d. į sausio 29 d. Paslaugos teikėjas nespėjo laiku ir tinkamai nuvalyti dėl tą naktį gausiai iškritusio sniego.

Taip pat rašoma, jog už nustatytus pažeidimus Paslaugos teikėjui paskirtos nuobaudos.

Tačiau taip ir liko neįvardytas paslaptingasis Paslaugos teikėjas, padaręs pažeidimus, nepaaiškinta, kokius pažeidimus padarė Paslaugos teikėjas, už kuriuos jam buvo paskirtos nuobaudos.

Liko neatskleisti ir nuobaudų dydžiai, kurie gali būti tik simboliniai, palyginus su tomis sumomis, kurias Paslaugos teikėjas sutaupo žiemos sezono laikotarpiu nevalydamas gatvių, šaligatvių, takų, kuriais vaikšto Lieporių-Šventupio ir Aukštabalio seniūnaitijų gyventojai.

Kai kurių takų ir šaligatvių Paslaugos teikėjas nevalė ne tik naktį iš 2019 m. sausio 28 d. į sausio 29 d., bet ir kelias savaites po 2019 m. sausio 29 d., ir nevalė tol, kol buvo užsakyta saulės ir šiltesnio oro paslauga, nuo takų ir šaligatvių nutirpdžiusi sniegą ir ledą nemokamai.

Taip buvo ne tik iš 2019 m. sausio 28 d. į sausio 29 d., taip buvo ir iki 2019 m. sausio 28 d., ir 2018 metais, taip, jeigu nebus atkreiptas tinkamas dėmesys į suinteresuotosios visuomenės atstovų 2019 m. kovo 1 d. kreipimąsi, matyt, bus ir 2019 metų vėlų rudenį, ir 2020 metais.

Panašu, kad ten, kur savivaldybėms viešąsias paslaugas teikia privatus verslas, ten turi nieko nematyti, nepastebėti ir nesuprasti nei gyventojai, nei seniūnaičiai, nei bendruomenių vadovai.

Man, kaip Šiaulių miesto Lieporių-Šventupio seniūnaitijos seniūnaičiui, aktualu būtų buvę sužinoti, kaip pagal sutartis, savivaldybės sudarytas su aptarnaujančiomis įmonėmis, žiemos sezono laikotarpiu turėtų būti valomas sniegas nuo pėsčiųjų ir dviračių tako, kitų takų, šaligatvių, gatvių, perėjų, kad nebūtų gadinama pėsčiųjų ir dviračių tako, kitų takų, šaligatvių kokybė, kad gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takas, kiti takai, šaligatviai, perėjos nekeltų pavojaus eismo dalyvių, pėsčiųjų, viešojo transporto keleivių, dviratininkų, kitų gyventojų grupių sveikatai ir saugumui.

Man, kaip seniūnaičiui, taip pat aktualu būtų buvę sužinoti, kokie pėsčiųjų takai ir šaligatviai, esantys Lieporių mikrorajone, žiemos sezono laikotarpiu yra valomi nuo sniego ir kokie yra arba gali būti nevalomi.

Netrukus ir vėl ateis žiema, o aš, kaip seniūnaitis, ne tik nežinosiu, bet, kaip suprantu, neturėsiu ir galimybės sužinoti, kaip žiemos sezono laikotarpiu turėtų būti valomas sniegas, kad nebūtų gadinama pėsčiųjų takų ir šaligatvių kokybė, kad gatvės, takai, šaligatviai nekeltų pavojaus eismo dalyvių, pėsčiųjų, viešojo transporto keleivių, dviratininkų, kitų gyventojų grupių sveikatai ir saugumui.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 30 d. atsakymą Nr. SG-355 yra pakankamas pagrindas įstatymų nustatyta tvarka skųsti Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigai, nors galima apskundimo tvarka 2019 m. balandžio 30 d. rašte Nr. SG-355 ir nenurodyta, bet yra ir kitas kelias – patikėti, kad į pateiktas pastabas bus atsižvelgta vykdant Šiaulių miesto gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų priežiūrą 2019 – 2020 metų žiemos sezono laikotarpiu, kad informacija, kurios suinteresuotosios visuomenės atstovai prašė pasirašydami 2019 m. kovo 1 d. kreipimąsi, bus pateikta.

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio 2019 m. balandžio 30 d. raštas Nr. SG-355 „Dėl sniego valymo, pėsčiųjų ir dviračių tako priežiūros atkarpoje tarp Aukštabalio ir Gegužių gatvių žiemos sezono laikotarpiu“. (1 lapas).

2. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui skirtas 2019 m. kovo 1 d. raštas Nr. 5 „Dėl sniego valymo, pėsčiųjų ir dviračių tako priežiūros atkarpoje tarp Aukštabalio ir Gegužių gatvių žiemos sezono laikotarpiu“. (3 lapai).

3. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui skirto 2019 m. kovo 1 d. rašto Nr. 5 „Dėl sniego valymo, pėsčiųjų ir dviračių tako priežiūros atkarpoje tarp Aukštabalio ir Gegužių gatvių žiemos sezono laikotarpiu“ „word“ versijos lydraštis su pridėtų nuotraukų aprašu (2 lapai).

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA