Pereiti į pagrindinį turinį

  • Šildymas

 

2011 m. rugpjūčio 23 d.

2021 m. lapkričio 12 d. redakcija

 

Šiauliečių visuomenininkų grupė judina Šiaulių miesto savivaldybę, kad ši ieškotų būdų, kaip sumažinti šilumos kainas, ypač prieš artėjantį grėsmingai brangų šildymo sezoną. Visuomenininkai jau surinko reikiamus duomenis ir sako, kad resursų, kaip taupyti gyventojų pinigus žiemą, yra.

Visuomenininkų pasiūlymai pateikti Trišalei tarybai. Ši, apsvarsčiusi visuomenininkų pasiūlymus, juos pristatė bendrovei „Šiaulių energija“. Ši lyg kirviu nukirto – šildymas brangs.

Šiaulių visuomenininkų grupės atstovas Vytautas Kabaila sako, kad jų visuomeninio darbo grupėje yra ne vienas specialistas, kuris, analizuodamas turimus oficialius duomenis randa taupymo galimybių. Pasak pašnekovo, dujų kainoms Šiauliai daryti įtakos negali. Tačiau yra kitos materialinės vertybės, į kurias reikia žiūrėti ūkiškiau.

Anot V. Kabailos, pats "Šiaulių energijos" valdymas, savivaldybės pozicija, bankinės palūkanos, investicijos, remontai, trasos - tai sfera, kurią reguliuoja tik savivaldybė, todėl ir taupymo resursų gali rasti.

Net po bendrovės "Šiaulių energijos" atsakymo, kad šildymas brangs jau nuo rugsėjo, visuomeninė organizacija nenuleis rankų - skaičiuos ir pateiks energetikams siūlymus, kaip atpiginti šildymą.

Pasak visuomeninės organizacijos atstovų, jie neieško kelių į politiką. Skaičiavimų, kaip piginti šildymą, jie ėmėsi kaip savigynos priemonės. Ypač po pasirodžiusių pranešimų, kad gyventojai jau vasarą turi taupyti šildymo sezonui.

Organizacijos atstovai sako, kad jie taip pat yra šildymo vartotojai, kainos juos taip pat paliečia. Kad būtina ieškoti būdų, kaip piginti šildymą visuomeninė organizacija sumanė dar šių metų vasarį. Anot V. Kabailos, jau tada šildymo kainos buvo kosminės.

https://m.delfi.lt/verslas/energetika/article.php?id=48833861

 

Šaltinis: Šiaulių apskrities televizija

 

PRIDEDAMA: naujienų portale delfi.lt 2011 m. rugpjūčio 22 d. paskelbtas informacinis pranešimas „Šildymo kainų mažinimu susirūpino Šiaulių visuomenininkai“, 1 lapas.

 

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA