Pereiti į pagrindinį turinį

  • Šiaulių energija

 

Akcinė bendrovė „Šiaulių energija“

 

 

2011 m. sausio 26 d.

2021 m. lapkričio 16 d. redakcija

 

2011 m. sausio 19 d. akcinei bendrovei „Šiaulių energija“ priklausančiose administracinėse patalpose (4 aukštas, Pramonės g. 10, Šiauliai) įvyko miesto centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojų, daugiabučių namų bendrijų pirmininkų ir administratorių susitikimas su akcinės bendrovės „Šiaulių energija“ vadovais ir specialistais. Pateikiame svarbesnes šio susitikimo mintis, kurias pavyko užrašyti.

Vienanarė šilumos kaina daugiabučių gyventojams – 22,22 ct/kWh be PVM ir 24,20 ct/kWh su 9 % PVM. Ekonominis šildymas – žiūrime, kad kraštiniuose butuose būtų 18 laipsnių šilumos. Šilumos suvartojimą lemia išorės lauko temperatūra, drėgmė, vėjo greitis: pavyzdžiui, jeigu minus 50 C ir vėjo greitis 2 m/s, tai bus minus 70 C.

Kas naudoja dujinį kurą, kylant dujų kainai, gali pakelti šilumos kainą be miesto tarybos posėdžio. Pamažino šilumos kainas tie, kas naudoja vietinį ar kitą kurą, bet ne dujas.

Temperatūrų skirtumas tarp paduodamojo ir grįžtamojo vamzdžių – jeigu skirtumas 50 C, tai reikės pratekinti vieną vandens kiekį, o jeigu skirtumas 20 C, tai reikės didesnio vandens kiekio. Turime apie 145 km šiluminių trasų, pirmiausia keisime magistralines trasas. Kad galėtume pakeisti 145 km šiluminių trasų, reikia apie 250 mln. Lt, mes trasoms keisti per matus galime skirti tik 3 mln. Lt. Europos Sąjunga padengia 50 % išlaidų šiluminių trasų atnaujinimui.

Kapitalistinės šalys meta lauk individualias šilumos apskaitos sistemas, veža įrangą pas mus, daroma viskas, kad mūsų žmonės to norėtų.

Termofikacinę elektrinę statome nuo 2005 – 2007 metų: pirmiausia buvo suprojektuota dujinė katilinė, po to darbai buvo padėti į šalį ir persiorientuota į biokurą. 2008 metais buvo pavėluota Europos Sąjungai teikti projektą finansavimui gauti. 2009 metais atpigo statybos darbai, projektas buvo įvertintas kaip per brangus. 2010 m. vasario 11 d. pasirašyta sutartis dėl statymo, projektas tapo dar brangesnis, nes pabrango biokuro įranga.

Šiaulių rajono žemėse žilvičių auginti neapsimoka, nes per geros žemės. Kiekvienas butas turi mokėti savo dalį dėl bendrojo naudojimo patalpų.

Šildymas elektra – pats brangiausias. Utenoje buvo protingas šilumos tinklų direktorius, protinga buvo miesto valdžia.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA