Pereiti į pagrindinį turinį

  • Beržynėlis

Prie suoliukų, įrengtų Dainų mikrorajono vaikų žaidimų ir laisvalaikio parke „Beržynėlis“, po kiekvieno didesnio lietaus ar atlydžio mažiausiai kelias dienas neįmanoma net prieiti

 

 

Po vienos didelės birželio liūties Dainų mikrorajono gyventojo Vlado Petraičio prašymu Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“ kreipėsi į Miesto ūkio ir aplinkos skyrių prašydama, esant galimybei, Beržynėlio parke sutvarkyti priėjimus prie kai kurių suoliukų (seniau įrengtų suoliukų), kad šiais priėjimais ir po lietaus gyventojams galima būtų naudotis, prieiti prie suoliukų, atsisėsti ir pailsėti.

Taip pat buvo paprašyta pateikti informaciją apie tai, kas šiuo metu prižiūri „Beržynėlį“ ir į ką gyventojai galėtų kreiptis su pasiūlymais dėl parko priežiūros gerinimo, kada savivaldybė yra numačiusi iš pagrindų atnaujinti „Beržynėlį“, kompleksiškai sutvarkant jo teritoriją ir įrenginius.

Prie prašymo buvo pridėta vieno iš poilsio suoliukų, prie kurio po lietaus sudėtinga prieiti, nuotrauka.

2022 m. lapkričio 3 d. buvo gautas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus Infrastruktūros poskyrio vedėjos Daivos Mačernės atsakymas, kuriuo asociacija buvo informuota, jog Beržynėlio parko priežiūrą ir tvarkymą vykdo Švietimo centras, o nuo 2023 m. sausio mėn. parko priežiūra perduodama Miesto ūkio ir aplinkos skyriui.

Buvo paaiškinta, jog savivaldybės administracijai situacija dėl lietaus susigėrimo problemų po stipraus lietaus yra žinoma, todėl 2022 m. buvo įrengta vieta prie parke esančios estrados suolų savaiminiam susigėrimui iš vandeniui laidžių medžiagų.

Taip pat buvo paaiškinta, jog buvo ieškota galimybių įrengti parke lietaus nuotekų tinklus ir juos pajungti į greta esančių gatvių lietaus nuotekų surinkimo tinklus, tačiau, įvertinus inžinerinių tinklų aukščius gatvės statiniuose ir parke, šios idėjos buvo atsisakyta.

Minėtu atsakymu asociacija taip pat buvo informuota, jog artimiausiu laikotarpiu, t. y. 2023-2024 metais, „Beržynėlio“ pertvarkymo ar rekonstrukcijos darbai nenumatomi ir neplanuojami, bus vykdomi tik einamieji priežiūros darbai ir problemos bus sprendžiamos įvertinus momentines situacijas.

Ir vis dėlto, susipažinus su Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus nuomone, norėtųsi pastebėti, jog savivaldybė turėtų rasti būdą bent jau iki pavasario Beržynėlio parke sutvarkyti priėjimus prie kai kurių suoliukų (seniau įrengtų suoliukų), kad šiais priėjimais ir po lietaus gyventojams galima būtų naudotis, prieiti prie suoliukų, atsisėsti ir pailsėti.

 

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus Infrastruktūros poskyrio vedėjos Daivos Mačernės 2022 m. lapkričio 3 d. raštas Nr. SIF ___ „Dėl parko „Beržynėlis“, 1 lapas.

2. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2022 m. rugsėjo 30 d. elektroninis laiškas „Informuojame apie rašto nagrinėjimo eigą“, 1 lapas.

3. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjai Eglei Bružienei skirtas 2022 m. rugsėjo 30 d. raštas Nr. 20SA „Dėl negauto atsakymo į 2022-06-28 prašymą“, 1 lapas.

4. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjai Eglei Bružienei skirtas 2022 m. birželio 28 d. raštas Nr. 18SA „Dėl vaikų žaidimų ir laisvalaikio parko „Beržynėlis“ priežiūros“, 1 lapas.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Komentarai

Parašykite komentarą

CAPTCHA