Jau metai laiko apleistas Šiaulių pašto pastatas. Akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“ simboliškai ieško pastato nuomininkų, o pati Šiauliuose nuomojasi kitas patalpas. Panašu, kad greitai šis prabangus ir istorinę vertę turintis pastatas pagal Viešųjų pirkimų įstatymą nebrangiai bus parduotas jį jau nusižiūrėjusiam pirkėjui.
Siunčiu akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ Kontaktų centro skyriaus vadovės Viktorijos Radiukevič 2022 m. vasario 22 d. raštą Nr. 3-2022-00812 „Dėl gauto kreipimosi“.
Šiame rašte rašoma, jog bendrovės paslaugų kainų didinimą lemia situacija rinkoje bei augančios paslaugų teikimo sąnaudos – per pastaruosius metus išaugo įmokų priėmimo kaštai, taip pat kitos sąnaudos, kurias sudaro augantis darbo užmokestis bei pabrangę energetiniai resursai (kuras, šildymas, elektra). Vykdomos būtinosios investicijos į technologinius sprendimus, siekiant kokybiško paslaugų teikimo ateityje.
Taip pat rašoma, jog, atsižvelgiant į situaciją rinkoje ir toliau augančias sąnaudas, 2022 metais galimi įmokų kainodaros pokyčiai, apie kuriuos akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“ informuos per atitinkamą terminą.
Pirmiausia, ačiū akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ Kontaktų centro skyriaus vadovei už operatyvų atsakymą – atsakyta buvo per savaitę, nors galima buvo atsakyti ir per trisdešimt dienų. Tai savo ir paklausėjo laiko taupymas, pagarba paklausėjui. To, bendraujant su akcine bendrove „Lietuvos paštas“, dar nėra buvę. Tačiau svarbu ir tai, kad pateikta informacija būtų tiksli ir išsami.
Kodėl iki 2021 m. rugsėjo 1 d. įmokų iš gyventojų priėmimo tarifas visuose akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ skyriuose buvo 0,29 Eur, kai, tuo pat metu uždaroji akcinė bendrovė „Perlas Finance“ už tą pačią paslaugą ėmė nuo 0,21 iki 0,25 Eur, o uždaroji akcinė bendrovė SOLLO – 0,21 Eur?
Kodėl 2022 m. vasario 1 d. įmokų iš gyventojų priėmimo tarifas visuose akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ skyriuose buvo 0,69 Eur, kai, tuo tarpu, tų pačių įmokų priėmimo tarifas uždarosios akcinės bendrovės „Perlas Finance“ skyriuose buvo 0,29 – 0,39 Eur?
Akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“ aiškina, kad tai lemia situacija rinkoje bei augančios paslaugų teikimo sąnaudos, tarsi uždarosios akcinės bendrovės „Perlas Finance“ taikomiems tos pačios paslaugos tarifams situacija rinkoje bei augančios paslaugų teikimo sąnaudos tokios didelės įtakos neturėtų.
Kur gali slypėti akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ skyriuose nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. imtų taikyti tokių didelių tarifų tikroji priežastis ir kodėl įmonė, skirtingai nei pagrindiniai konkurentai, ėmė taikyti tokius didelius tarifus savo klientams, žinodama, kad jie masiškai ims atsisakinėti akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ paslaugų, kurių savikaina likusiems klientams taps dar brangesnė?
Panašu į tai, kad ši priežastis slypi tame, jog nuo 2012 metų intensyviai liberalizuojama pašto rinka, akcinę bendrovę „Lietuvos paštas“ verčiant atsisakyti pelningiausių veiklų, pusvelčiui parduoti istorinę vertę turinčius pastatus, pačiai labai brangiai nuomojantis kitas patalpas. Nepadeda pašto skyrių uždarymas mažesniuose miesteliuose, miestuose, masiniai darbuotojų atleidimai, aptarnavimo kokybės minimalizavimas, paštininkų darbo sąlygų apsunkinimas iki sunkiai pakeliamų. Nepriklausomoms valdyboms pagrindinis rūpestis – kaip greičiau konkurentams perleisti pelningesnes veiklos sritis, rinkas, kaip pigiau išparduoti pačiose geriausiose vietose stovinčius ir istorinę vertę turinčius įmonės pastatus, kitą įmonės turimą paklausų turtą.
Taip valdant akcinę bendrovę „Lietuvos paštas“, taip Susisiekimo ministerijai ir valstybei žiūrint į akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ valdymą, įmokų iš gyventojų priėmimo tarifai, kitos įmonės teikiamos paslaugos brangsta gerokai greičiau ir labiau nei pagrindinių konkurentų.
Tai tiesiausias kelias į įmonės sunaikinimą ir jos likvidavimą, išsidalinant turtą bei rinkas.
Tai, tikriausiai, tokia yra akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ sužlugdymo, išpardavimo ir likvidavimo valstybinė politika.
PRIDEDAMA:
Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos
„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija