Pereiti į pagrindinį turinį

  • Advento popietė

Advento popietė Gegužių progimnazijos Aktų salėje

 

 

2021 m. gruodžio 2 d. Gegužių progimnazijoje (Dariaus ir Girėno g. 22, Šiauliai) vyko advento popietė „Metas pabūti kartu“. Popietę kartu organizavo Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“ (toliau – asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“) ir asociacija „Lieporių bendruomenės centras“.

Susirinko virš 50 Lieporių mikrorajono gyventojų, svečių iš kaimyninių bendruomenių. Kviečiami buvo visi vietos bendruomenės gyventojai, ypač tie, kurie jaučiasi vieniši, patiria socialinę atskirtį, neseniai sugrįžę iš emigracijos, dar nespėję aktyviau įsijungti į vietos bendruomenės gyvenimą.

„Ir tiems gyventojams, kurie visus metus buvo aktyviausi, prisidėjo prie viešųjų problemų sprendimo, prie kitų mikrorajono reikalų, - Šiaulių televizijai prieš prasidedant renginiui kalbėjo vienas iš jo organizatorių, asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“ vadovas Vytautas Kabaila. – Atskirą dėmesį atkreipėme į tuos žmones, kurie patiria socialinę atskirtį, jiems reikalingas bendravimas ir jiems tokios šventės yra labai mielos, malonios ir laukiamos.“

„Džiaugiamės, bet kartu ir neramumas toks yra, nes nežinome, kokia ta situacija, kaip čia jinai ... Bet vis tiek mums smagu pabūti“, - savo mintimis su Šiaulių televizija dalinosi ir asociacijos „Lieporių bendruomenės centras“ pirmininkė Elvyra Užkuraitienė.

 

Šventė prasidėjo dalyvių sutikimu, registracija, pasveikinimu, supažindinimu su tvarka, kurios privaloma laikytis pandemijos laikotarpiu.

Šiaulių televizijos atstovė Neringa Trinkaitė visus pasveikino su advento švente, trumpai papasakojo apie televizijos darbą, bendrystės su Lieporių mikrorajono gyventojais svarbą, TV komandos galimybes paviešinti šventes, kitus renginius, palinkėjo ir 2022 metais būti aktyviems, pilietiškiems, tęsti gražų bendradarbiavimą, nepamiršti pagalbininkų ir partnerių iš Šiaulių televizijos.

Šventinę advento popietės programą papuošė Gegužių progimnazijos vaikų net 4 muzikinių kolektyvų pasirodymai, salės įvertinti pačiais šilčiausiais aplodismentais.

Į susirinkusius renginio dalyvius kreipėsi Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, pasidžiaugusi susirinkusia gausia ir aktyvia vietos bendruomene, palinkėjusi visiems geros nuotaikos ir šilto bendravimo. Tarp renginio šeimininkės ir svečių užsimezgus artimesniems ryšiams, buvo pereita prie žemaitiškos šnekos, kuri visiems labai patiko, salėje sukėlė ne vieną palankią ir plačią šypseną.

Gausi Lieporių bendruomenė tradiciškai švenčia prieškalėdinio susikaupimo laikotarpį - adventą, kupiną paslaptingo Šv. Kalėdų laukimo. Šventės metu prisimenami senieji papročiai, tradicijos, burtai, orų spėjimai bei pasninko valgių simbolika, dainuojamos kalėdinės dainos, - į svečius kreipėsi Elvyra Užkuraitienė. - Linkiu visiems šviesių, džiugių švenčių. Tegul Šv. Kalėdos atneša ramybę ir santarvę į Jūsų širdis. Tegul kitais metais išsipildo truputį daugiau nei tikitės.“

Buvo padėkota aktyviausiems projekto „Lieporių bendruomenės sutelktumas sprendžiant socialinius ir viešuosius poreikius“ veiklų savanoriams: Albertui Balniui, Danutei Urbonienei, Janinai Antukienei, Steponui Šniukui, Imantui Šteinertui, Juozui Poškevičiui, Mindaugui Skiriui.

Padėkomis, skirtomis metų savanoriams, buvo įvertintos Jadvyga Urbonienė ir Irena Bartušienė.

Už konsultacijas ir kitą pagalbą, skirtą Lieporių mikrorajono visuomenininkams ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkams renginio vedėjai ir salė šiltai padėkojo buvusiam lieporiečiui, šilumos ūkio specialistui Algirdui Drevinskui.

Antroji renginio dalis vyko prie advento vaišių stalo. Čia šventės dalyviai aktyviai bendravo, pasidalino linkėjimais, pasakojimais apie šventės tradicijas, papročius, jų kilmę, įsimintinas istorijas, dainavo advento dainas, ragavo tradicinio aguonų pieno su kūčiukais.

Renginio scenarijų ruošė Zofija Staponkienė, renginį vedė Vytautas Kabaila ir Elvyra Užkuraitienė, renginiui pasiruošti padėjo savanoriai Nijolė Šuklienė, Vida Bitytė, Juzefa Seliukienė, Virginija Plančiūnienė, Vidmantas Venslovas, Danutė Šniukienė. Savanorė Jolanta Užkuraitienė paruošė gražias ir mielas dovanėles aktyviausiems projekto savanoriams.

Už šventiškai papuoštą salę, visus sužavėjusius vaikučių pasirodymus, pagalbą ruošiant pačius skaniausius šventinius patiekalus, gražiam meno kūriniui prilygintiną advento vaišių stalą ne vienas renginio dalyvis nuoširdų ačiū asmeniškai tarė Gegužių progimnazijos direktorei Silvijai Baranauskienei, mokytojoms Redai Zalogienei, Raimondai Janulienei, Linai Lušienei, valgyklos vedėjai Vidai Katilienei, rūpestingoms valgyklos darbuotojoms.

 

Advento popietės „Metas pabūti kartu“ organizatorius ir veiklos vykdytojas – Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“.

Projekto „Lieporių bendruomenės sutelktumas sprendžiant socialinius ir viešuosius poreikius“ pareiškėjas – asociacija „Lieporių bendruomenės centras“.

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8RVmgyk5DCg&list=PLsKBrBQNCUr5YAstMU_Cgfh7dTyGK-Qtd&index=3

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ ir asociacijos

„Lieporių bendruomenės centras“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA