Pereiti į pagrindinį turinį

  • KRAC

 

Didelio šiauliečių susidomėjimo sulaukė mezgimas ant grėblio, kurį noriai demonstravo pati Klaipėdos rajono amatų centro direktorė Valė Krauleidienė

 

2022 m. gruodžio 4 d. dvi Šiaulių miesto nevyriausybinės organizacijos – asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“ ir asociacija „Lieporių bendruomenės centras“ – apsilankė Veiviržėnuose (Klaipėdos rajonas) įsikūrusiame Klaipėdos rajono amatų centre.

Tai viešoji įstaiga, veikianti jau nuo 2014 metų, kurią įsteigė Klaipėdos rajono amatininkų ir Veiviržėnų miestelio bendruomenės. Įstaigos pagrindinis tikslas – išsaugoti ir puoselėti tradicinius vietinius amatus.

Šiauliečiams buvo sudaryta galimybė susipažinti su Klaipėdos rajono amatų centro, rajono bendruomenių veikla, pasidalinti tarpusavio patirtimi. Buvo surengta trumpa edukacinė programėlė apie žemaitišką kulinarinį paveldą, pristatyti amatų centro puoselėjami amatai: audimas, mezgimas, įskaitant mezgimą ant grėblio, keramika, medžio raižiniai ir kt.

Svečiai buvo supažindinti su Klaipėdos rajono amatų centro 2020-2022 metais vykdytomis ir dar tebevykdomomis veiklomis, susijusiomis su etnokultūrinėmis aktualijomis, vaikų neformaliuoju švietimu, bendruomeninių švenčių rengimu, socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimu, vaikų užimtumu vasarą.

Susitikimo pabaigoje šiauliečiai buvo pakviesti apžiūrėti naujai rekonstruotą Veiviržėnų biblioteką, kuriai, kaip ir amatų centrui, vadovauja Valė Krauleidienė.

Kelionės metu aplankyta ir žiemiška jūra Melnragėje prie molo, Klaipėdos senamiestis ir jo kalėdinė eglė, uostamiesčio muzikinis teatras.

Dviejų Šiaulių miesto nevyriausybinių organizacijų išvyka į Klaipėdos rajoną vyko įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą "Per stiprią bendruomenę į pilietinę visuomenę". Išvykoje dalyvavo 48 Lieporių mikrorajono gyventojų bendruomenės nariai, jų kolegos iš kaimyninių bendruomenių.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA