Pereiti į pagrindinį turinį

  • Respiratorius

2020 m. balandžio 3 d.

Siunčiu iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos gautus 2020 m. balandžio 1 d. ir 2020 m. kovo 27 d. atsakymus į paklausimus dėl respiratorių ir kitų apsaugos priemonių įsigijimo galimybių daugiabučių bendrijoms, savo jėgomis valančioms ir dezinfekuojančioms daugiabučių laiptines.

Ačiū Vitalijui Matuzui ir Karoliui Rajackui už operatyvius, atvirus, tiesius ir teisingus atsakymus, už pateiktus patarimus.

Daugiabučių laiptines valo ir dezinfekuoja bendrijose dirbančios valytojos, joms neretai padeda daugiabučių bendrijų pirmininkai. Tam darbui reikalingos apsaugos priemonės, o ypač respiratoriai.

Man nupirkti bendrijai respiratorių kol kas nepavyksta – arba kaina per aukšta, arba neišrašo sąskaitos, neduoda kokybės dokumento. Iš oficialių, žinomų įmonių, taip pat ir vaistinių, nusipirkti neįmanoma.

Vaistinės netgi veido apsaugos kaukių jau visas mėnuo sako, kad nebeturi. Tų kaukių, kurias dar sausį ir vasario pradžioje po penkis vienetus ir po 10 ar 20 centų už vienetą pirkau vaistinėse, dabar galima nusipirkti tik turguje arba internete, o kainos didesnės ne procentais, ne kartais, bet dešimtis kartų. Ir tai vadinama laisvu, nereguliuojamu verslu.

Teko girdėti, kad pardavėjai siūlo iš pažiūros visiškai naujus respiratorius, kurie jau būna naudoti ir jų apsauginiai tinkleliai būna gerokai apsinešę, sunkokai praleidžia orą. Tokius respiratorius reikia valyti, bet ne visi žino, kaip tai reikėtų daryti, ne visi respiratoriai yra valomi.

Pinigus pardavėjai reikalauja pervesti iš anksto arba sumokėti prieš atsiimant respiratorius. Sumokėjęs pinigus, turi sutikti su beveik visomis pardavėjo sąlygomis.

Neretai nutinka, kad pirkėjas negauna respiratorių, neatgauna ir sumokėtų pinigų, nes verslininkas kažkur pradingsta. Savais pinigais, kas jų daugiau turi, dar galima rizikuoti, bet bendrijos pinigais taip rizikuoti negalima.

Suprantu, kad respiratoriai pirmiausia reikalingi medikams, bet jeigu jų kažkaip gauna nusipirkti ir juos dėvi Seimo nariai, net ir tie, kurie ne padeda, o kliudo priimti pačias reikalingiausias įstatymų pataisas, tai, manau, ne nuodėmė būtų jų bent po keletą vienetų įsigyti ir daugiabučių bendrijoms, kurių darbuotojai rūpinasi laiptinių valymu ir dezinfekavimu.

Ne vienas pirmininkas būtų labai dėkingas, jeigu savivaldybės administracija šiuo sudėtingu laikotarpiu padėtų bendrijoms iš patikimesnių tiekėjų įsigyti ne tik respiratorių, bet ir kitų laiptinių valymui skirtų valymo bei dezinfekavimo priemonių, tam pritaikytos įrangos.

 

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus atstovo Karolio Rajacko 2020 m. balandžio 1 d. elektroninį laišką „Dėl respiratorių įsigijimo“, 1 lapas.

2. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui skirtas 2020 m. kovo 31 d. paklausimas „Dėl respiratorių įsigijimo galimybių daugiabučių bendrijų pirmininkams“, 1 lapas.

3. Šiaulių miesto savivaldybės administracijai skirtas 2020 m. kovo 27 d. paklausimas „Dėl koronaviruso“ ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vyr. specialisto Vitalijaus Matuzo 2020 m. kovo 28 d. atsakymas „Dėl koronaviruso“, 1 lapas.

 

Pagarbiai

Vytautas Kabaila

Komentarai

Parašykite komentarą

CAPTCHA