Pereiti į pagrindinį turinį

  • Vyriausybė

2020 m. balandžio 27 d.

Siunčiu Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovės Jūratės Juškaitės 2020 m. balandžio 27 d. elektroninį laišką „Kviečiame paremti NVO ir mokslininkų pasiūlymus dorojantis su pandemijos sukeltu ekonomikos nuosmukiu“.

Tai kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms paremti pastangas užtikrinti visų asmenų socialines ir ekonomines teises, valstybei tvarkantys su koronaviruso pandemijos sukelta ekonomine recesija.

Tai kartu ir kvietimas pasirašyti peticiją, kviečiančią Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kitas valstybės valdžios institucijas laiku imtis visų reikalingų veiksmų, kad neįvyktų dar viena jaunų žmonių emigracijos banga, kuri iššauktų demografinę ir socialinę krizę. 

 

Vytautas Kabaila <vytautas.kabaila@gmail.com>

kviečiame paremti NVO ir mokslininkų pasiūlymus dorojantis su pandemijos sukeltu ekonomikos nuosmukiu

Jūratė Juškaitė <jurate@manoteises.lt> 2020 m. balandžio 27 d. 10:25
Atsakyti - kam: jurate@manoteises.lt
Bcc: vytautas.kabaila@gmail.com

Laba diena,

esu Jūratė Juškaitė iš Lietuvos žmogaus teisių centro.

Kreipiuosi į jus plačios nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų koalicijos vardu. Visas sąrašas čia: https://bit.ly/2xUFXhx

Kviečiame jūsų nevyriausybinę organizaciją paremti pastangas užtikrinti visų asmenų socialines ir ekonomines teises, valstybei tvarkantis su koronaviruso pandemijos sukelta ekonomikos recesija.   

Pagrindinė informacija:

Lietuvos bankas prognozuoja, kad po šios panedemijos įvyksiantis ekonomikos susitraukimas, pagal blogiausią scenarijų, gali būti didesnis nei dėl 2008-2009m. finansų krizės įvykusi recesija.

Tada valstybė, neturėdama galimybių skolintis ir tuščią biudžetą, nukarpė išmokas bedarbiams, socialinę paramą, socialines paslaugas ir t.t. To rezultatas - beveik 30 proc. vaikų atsidūrė absoliučiame skurde, dar beveik gyveno santykiniam skurde, Lietuvą paliko 7,5 proc. gyventojų.
 
Dabar valstybės finansinė situacija yra kitokia, tačiau iki šiol negirdime aiškaus Vyriausybės plano, kaip bus padedama žmonėms, ne tik verslui.  
 
Taip pat neaišku, ką verslas, gaudamas paramą iš mokesčių mokėtojų, įsipareigoja visuomenei: kaip žinia, didieji verslai ir pramonė po anos krizės nedemonstravo solidarumo ir nepaisant stabilaus ekonomikos augimo, pajamų nelygybė taip pat nuosekliai didėjo. 
 
NVO ir Vilniaus universiteto mokslininkai parengė konkrečių priemonių sąrašą, jį rašto pavidalu išsiuntėme valstybės vadovams.

Remiant šiuos pasiūlymus, portale manoteises.lt startavo peticija: https://manoteises.lt/peticija/issaugosime-zmones-issaugosime-lietuva/

Jos esminė idėja - jei ir su šia krize nebus tvarkomasi, galvojant apie kiekvieno Lietuvos gyventojo ekonomines ir socialines teises ir įvyks dar viena emigracijos banga, Lietuvą ištiks demografinė ir socialinė krizė. Jau šiandien Lietuva yra greičiausiai ES senstanti valstybė.  

 

Ko prašome iš jūsų?

 

  • Prisijungti prie šios neformalios koalicijos, savo paramą patvirtinant el. paštu jurate@manoteises.lt (iki balandžio 29 d. 8 val. ryto).
  • Pasidalinti peticija savo turimais kanalais - socialiniuose tinkluose, el. pašto susirašinėjimo grupėse ir kt., paraginant žmones pasirašyti peticiją ir skleisti apie ją žinią.

 

 
Pagarbiai,
Jūratė Juškaitė
Lietuvos žmogaus teisių
centras
komunikacijos vadovė
manoteises.lt
redaktorė
Tel. 8647 55878
 
Image removed. Image removed.
 
Image removed.

 

https://manoteises.lt/straipsnis/nevyriausybininkai-ir-mokslininkai-paramos-reikia-ne-tik-verslui-kitaip-kartosis-2008-metu-krizes-klaidos/

https://manoteises.lt/

 

PRIDEDAMA: 2020 m. balandžio 8 d. kreipimasis į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką, kitus valstybės vadovus dėl COVID-19 socialinio poveikio, 10 lapų.

 

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA