Šalia vieno iš stambiųjų prekybos centrų Šiauliuose. Automobilių mažai, žmonių – dar mažiau, bet beveik visi žmonės be apsauginių kaukių. Keista, labai keista.
2020 m. kovo 25 d.
Siaučiant koronavirusui noriu pasidalinti kai kuriomis mintimis apie apsaugą nuo šio viruso, kaip ir nuo visų kitų virusų. Gal pravers.
Grįžus iš miesto į namus, valyti batus ir, labai svarbu, plauti batų padus.
Rankomis liečiame aukščiau esančius paviršius, palyginus, nedaug tokių paviršių. Gal kelis ar keliolika. Tai gali būti durų rankenos, turėklai, sėdynės, drabužiai, kitų žmonių rankos, pinigai, mobilieji telefonai ir pan.
Ant tokių paviršių įprastai būna nedidelės galimos virusų koncentracijos, nes didesnės ir sunkesnės virusų frakcijos kalbantis, kosint ar čiaudint krenta ant žemės. Ant žemės, grindų, šaligatvių, laiptų būna pačios didžiausios virusų koncentracijos, taip pat ir galimo koronaviruso.
Per dieną atliekame šimtus, o kartais ir tūkstančius žingsnių. Kiekvieno žingsnio metu ant žemės gulinčius virusus prispaudžiame prie batų padų. Virusai patenka ir tarp batų protektorių, gali patekti ir į įvairius batų tarpelius.
Grįždami į namus kartu su batais parsinešame daug didesnius ir pavojingesnius virusų kiekius nei šių virusų gali būti ant rankų ar parsineštų daiktų.
Todėl kruopščiai valyti reikėtų batus, kuriais vaikščiojome lauke, plauti batų apatinę dalį - padus. Plaudami batų padus, mūvėkime saugias pirštines. Švarūs batai kambaryje labai pagerins visų šeimos narių nuotaiką, suteiks jiems saugumo ir pasitikėjimo jausmą.
Įvykus nelaimei, susirgimo koronavirusu sunkumas priklauso nuo organizmo stiprumo ir atsparumo, nuo gautos viruso koncentracijos, t. y. nuo gauto viruso kiekio.
Jeigu bus stiprus organizmas, mažą viruso kiekį jis įveiks, jeigu bus didelis viruso kiekis, jis gali pridaryti daug bėdos net ir stipriam bei atspariam organizmui. Bet kokiu atveju mažesnis pirminis viruso kiekis bus mažiau pavojingas už didesnį pirminį viruso kiekį.
Gal ir nesu visiškai tikslus, bet rašau visiems linkėdamas ir siekdamas tik gero, kad visi kartu, vieni kitiems pagelbėdami, įveiktume taip netikėtai atklydusią negandą.
Už patarimus, kaip išvengti koronaviruso plitimo daugiabučių laiptinėse, kokius dezinfekcinius skysčius naudoti, kur kreiptis dėl dezinfekcijos atlikimo, skirtus daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams, ačiū Šiaulių miesto savivaldybės Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vyr. specialistui Vitalijui Matuzui.
Karantinui skirtą laiką panaudokime geroms mintims, geriems darbams, tikslams ir sumanymams.
Linkiu visiems nesusirgti, išlikti sveikiems, padėti vieni kitiems, visokeriopai padėti mūsų medikams, neprarasti budrumo, geros nuotaikos, pasitikėjimo savimi, savo artimaisiais ir savo šalimi.
Pagarbiai,
Vytautas Kabaila
PRIDEDAMA:
1. Plakatas: kaip išvengti koronaviruso?, 1 lapas.
2. Spiritinė valymo priemonė DEZ-IN, 8 lapai
3. Dezinfekcijos paslaugos, 1 lapas
4. Dezinfekantas Antisept-D, 7 lapai