Pereiti į pagrindinį turinį

  • Seimas

Lietuvos Respublikos Seimas, kuriame inicijuojamos ir priimamos šilumos vartotojams ne visada naudingos įstatymų pataisos

 

2013 m. gruodžio 11 d.

2022 m. lapkričio 15 d. redakcija

 

Ką mes, šilumos vartotojai, darytume privačių šilumos gamintojų vietoje, jeigu savo pagamintą šilumą ketintume parduoti tik vienu procentu pigiau negu ją pagamina akcinė bendrovė „Šiaulių energija“, kūrendama gamtines dujas, ir negalėtume įrodyti, kad nepriklausomo šilumos gamintojo pagamintos šilumos energijos pardavimo kaina bus siūloma 15 proc. mažesnė ir tuo atveju, jei šilumos tiekėjas visą šilumos energiją gamins naudodamas tik biokurą?

Ogi inicijuotume teisės akto, kuris sako, kad nepriklausomas šilumos gamintojas, norėdamas parduoti savo pagamintą šilumą šilumos tiekėjui, turi ją gaminti (įskaitant šilumos gamybos kintamąsias ir pastoviąsias šilumos gamybos sąnaudas) ir parduoti pigiau nei šilumos tiekėjo kintamosios šilumos gamybos sąnaudos atitinkamuose šilumos gamybos įrenginiuose, pakeitimą. Inicijuotume pakeitimą ir kito teisės akto, kuris sako, kad nepriklausomas šilumos gamintojas turi prisidėti prie socialinės ir ekonominės aplinkos gerinimo, įskaitant šilumos kainų vartotojams mažinimą, ten, kur jis gamina ir parduoda šilumą. Inicijuotume ir dar kelių teisės aktų atitinkamus pakeitimus, kurie mūsų veiklą padarytų mažiau atsakingesne, laisvesne ir pelningesne.

O kad niekas neįtartų, kad čia mūsų, privačių šilumos gamintojų interesas, tai atlikti pakviestume šilumos vartotojų akyse geriausią vardą turinčius visuomenininkus, savivaldybės tarybos ir LR Seimo narius, kurie kaip galima mažiau susigaudytų apie interesus šilumos ūkyje ir galvotų, kad taip pluša šilumos vartotojų ir savo rinkėjų naudai. Na, o jeigu kažkuris iš visuomenininkų, savivaldybės tarybos narių arba Seimo narių imtų suprasti, ką jis daro, kas ir ko čia iš tikrųjų siekia, su juo papildomai pasikalbėtume ir žmogiškąja kalba, kurią visi labai gerai supranta.

Svarbu, kad tame reikale niekas neįžvelgtų jokių privačių interesų, kad nesimatytų privačių šilumos gamintojų ausų. Maždaug taip viską darytume mes, šilumos vartotojai, jeigu, būdami nepriklausomais šilumos gamintojais, norėtume apgauti šilumos vartotojus, kad jie įsileistų mus į savo miestą, į miesto šilumos tiekimo sistemas.

O jeigu mums kliudytų kažkas iš bendradarbiauti su mumis nesutinkančių visuomenininkų, savivaldybės tarybos ar LR Seimo narių, per savo žmones, per visą valdžios ir viešosios nuomonės formuotojų aparatą padarytume viską, kad šilumos vartotojai ir visi kiti miestiečiai patikėtų, kad būtent šie nenaudėliai už šlykštų atlygį dirba privačių šilumos gamintojų naudai. Taip nenaudėliai labai greitai būtų eliminuoti iš visuomeninio gyvenimo ir politikos, jeigu laiku neatsikvošėtų, ką daro ir su kuo turi reikalų.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA