Pereiti į pagrindinį turinį

  • Klonio gatvė

2012 m. gegužės 24 d. 
2020 m. lapkričio 20 d. redakcija

Siunčiu šiauliečių visuomenininkų iniciatyvinės grupės 2012 m. balandžio 21 d. raštą „Dėl Drąsiaus Kedžio dukrelės prievartavimo bylos ištyrimo bei išnagrinėjimo, šį nusikaltimą nesąžiningai tyrusių teisėsaugos pareigūnų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, išsiųstą Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. 

Garliavos įvykiai paskutiniuoju metu sukrėtė visą Lietuvą. Šiuos įvykius, kaip teisingumu suinteresuoti piliečiai, stebi ir jais domisi nemaža dalis šiauliečių, taip pat ir šiauliečių visuomenininkų iniciatyvinės grupės nariai. 

Aktyvesni iniciatyvinės grupės nariai, kartu su kitų miesto pilietinių judėjimų ir visuomeninių organizacijų atstovais, ne kartą buvo nuvykę į Garliavą, į Klonio gatvę išreikšti savo moralinę paramą Neringai Venckienei ir ją palaikančių žmonių grupei. 

Iniciatyvinės grupės narių nuomone, šio didžiulio grupės valstybės piliečių ir valstybinių teisėsaugos struktūrų susipriešinimo priežastimi tapo aplaidus ar sąmoningai aplaidus teisėsaugos tarnybų darbas tiriant skundus pagal Drąsiaus Kedžio pareiškimus dėl jo mažametės dukrelės seksualinio išnaudojimo ir galimo prievartavimo. 

Turėtų būti pakankamai duomenų, kurie leistų ištirti visus nusikaltimus, įskaitant visas įvykdytas žmogžudystes, susijusius su liūdnai pagarsėjusiais Garliavos įvykiais. Reikia tik teisėsaugos tarnybų noro ir geros valios, politinės valios šiems tyrimams. 

Todėl šiauliečių visuomenininkų iniciatyvinės grupės nariai 2012 m. balandžio 21 d. raštu ir kreipėsi į LR Prezidentę prašydami padaryti viską, ką galima padaryti kad baudžiamoji byla, susijusi su Drąsiaus Kedžio dukrelės galimu prievartavimu, būtų išnagrinėta viešai ir teisingai, o šią bylą iki šiol netinkamai tyrę teisėsaugos pareigūnai neišvengtų atsakomybės. 

Į išsiųstą kreipimąsi buvo gautas Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjos Genės Lukaševičienės 2012 m. gegužės 8 d. atsakymas, kuriame pažymėta, jog kreipimasis yra gautas ir su juo susipažinta, išreikšta padėka už išsakytą nuomonę. 

 

PRIDEDAMA: 

1. Šiauliečių visuomenininkų iniciatyvinės grupės 2012 m. balandžio 21 d. raštas „Dėl Drąsiaus Kedžio dukrelės prievartavimo bylos ištyrimo bei išnagrinėjimo, šį nusikaltimą nesąžiningai tyrusių teisėsaugos pareigūnų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, išsiųstas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, 4 lapai. 

2. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjos Genės Lukaševičienės 2012 m. gegužės 8 d. raštas Nr. (1D-2057)-2D-2677 „Dėl Jūsų kreipimosi“, 1 lapas. 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos 
„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA