Pereiti į pagrindinį turinį

  • Ateities g. eglė

Ateities ir Vilties gatvių gyventojų papuošta eglė per 2021 – 2022 m. didžiąsias Žiemos šventes

 

 

Šiauliuose Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų šventėmis nustatytose miesto teritorijose ir aikštėse puošiamos eglės.

Savo eglę neseniai pradėjo puošti Ateities bei Vilties gatvių, aplinkinių gatvių gyventojai. Ir jie tai rengiasi daryti jau trečius metus, bet norėtų, kad uždaroji akcinė bendrovė „Šiaulių gatvių apšvietimas“ jiems padėtų elektros energija girliandoms įžiebti.

Tačiau, kaip paaiškėjo skaitant Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos 2022 m. rugpjūčio 4 d. raštą, tai padaryti nėra taip paprasta, nes, norint tiekti elektros energiją Ateities ir Vilties gatvių kampe stovinčiai eglei, reikalingos didelės finansinės investicijos.

Dėl elektrosauginių reikalavimų elektra negali būti tiekiama nuo 0,4 kV įtampos stulpo ar apšvietimo valdymo spintos, todėl turi būti išimamos ESO prisijungimo sąlygos, rengiamas projektas, statoma elektros apskaitos spinta, taip pat įrengiamas atitinkamas pajungimas.

Viską įrengus turės būti mokamas mėnesinis galios mokestis, nors eglė bus apšviečiama tik keletą dienų per metus, daugiausia – porą savaičių.

Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja apgailestauja, kad Ateities ir Vilties gatvių kampe gyventojų puošiamai eglei savivaldybė neturi finansinių galimybių įrengti elektros apskaitos spintos ir kiekvieną mėnesį mokėti galios mokestį.

Todėl gyventojams kol kas teks palaukti ir prašyti, kad Vilties g. 13 namo savininkas ir toliau padėtų puošiamos eglės apšvietimui reikalinga elektros energija.

 

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos Eglės Bružienės 2022 m. rugpjūčio 4 d. raštas „Dėl elektros energijos eglės apšvietimui“, 2 lapai.

2. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjai Eglei Bružienei skirtas 2022 m. rugpjūčio 4 d. raštas „Dėl eglės apšvietimui girliandomis reikalingos elektros energijos“, 1 lapas.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA