Pereiti į pagrindinį turinį

  • Ariogala-2022

Sąskrydyje įsikūrusi šiauliečių delegacija, pirmoji iš dešinės - Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Valerija Jokubauskienė

 

 

Šalia Ariogalos, nuostabiame Dubysos slėnyje, 2022 m. rugpjūčio 6 d. vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Jau nuo 8 val. ryto be renginio organizatorių slėnyje intensyviai darbavosi iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių atvyksiančių svečių grupių ir grupelių žvalgai – ieškojosi geresnių pozicijų, rengė stovyklavietes, statė palapines, laukė nuo kalno nusileisiančios eisenos su saviškiais.

Ariogalos miestelyje 10 val. renginys prasidėjo dalyvių šventine eisena į Dubysos slėnį, 10.45 val. Dubysos slėnyje vyko vėliavų pakėlimo ceremonija, iškilmingai pakeliant ir Ukrainos valstybinę vėliavą, 11 val. prasidėjo Šv. Mišios tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų aukai atminti. Šv. Mišias laikė kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Po Šv. Mišių vyko sąskrydžio aukuro įžiebimas, šventės atidarymas, savo sveikinimus šventės dalyviams išsakė renginio organizatoriai, politikai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai, giedojo jungtinis tremtinių choras.

Partizanų stovykloje galima buvo susipažinti su visą dieną veikusia partizanų gyvenimo rekonstrukcija – partizanų gyvenimu, istorine rekonstrukcija, paaiškinant, kas tai yra ir kodėl tai reikalinga, partizanų uniformomis ir ginklais.

Diskusijų erdvėje nuo 13.30 val. vyko knygų pristatymai, diskusijos, visą dieną veikė Patriotinių leidinių knygynėlis.

Šventinę popietę paįvairino Liveta ir Petras Kazlauskai, kiti atlikėjai, grojo šiauliečių liaudiška kapela „Salduvė“. Nors lietus ir buvo pranašautas, nors aplink ir tvenkėsi lietingi debesys, tačiau, išskyrus keletą palašnojimų, lyti, šventės dalyvių laimei, taip ir nelijo.

16 val. buvo nuleista sąskrydžio vėliava, šventės organizatoriai ir dalyviai atsisveikino iki kito susitikimo 2023 m. rugpjūtį.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

 

Parašykite komentarą

CAPTCHA