Pereiti į pagrindinį turinį

  • Šiaulių energija

2019 m. rugsėjo 13 d.

Siunčiu Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos parengtą ir 2019 m. rugsėjo 11 d. paskelbtą informaciją apie rugsėjo mėnesio šilumos kainų statistiką Lietuvoje.

Pigiausią šilumos energiją rugsėjo mėnesį tiekia akcinė bendrovė „Klaipėdos energija“ – po 3,48 ct/kWh, toliau seka akcinė bendrovė „Kauno energija“ – po 3,84 ct/kWh, akcinė bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ – po 3,95 ct/kWh.

Ketvirtoje ir penktoje vietose besirikiuojančios akcinė bendrovė „Šiaulių energija“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Utenos šilumos tinklai“ šilumą rugsėjo mėnesį tieks atitinkamai po 3,98 ct/kWh ir 4,03 ct/kWh.

Akcinė bendrovė „Šiaulių energija“ po ilgos pertraukos pirmą kartą aplenkė uždarąją akcinę bendrovę „Utenos šilumos tinklai“, kuri Lietuvoje stabiliai gamina ir parduoda pigiausią šilumą.

Tai, kad pirmąsias tris vietas užima akcinė bendrovė „Klaipėdos energija“, akcinė bendrovė „Kauno energija“ ir akcinė bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ – nieko nuostabaus, nes tai laikini ir atsitiktiniai svečiai pigiausios šilumos gamintojų ir tiekėjų sąraše.

Klaipėdoje ir Kaune vyksta aštri savivaldybės įmonių konkurencija su privačiais šilumos tiekėjais, todėl vasarą ten šilumos kaina pigiausia, tačiau kai prasideda šildymo sezonas – ir akcinė bendrovė „Klaipėdos energija“, ir akcinė bendrovė „Kauno energija“ iškart krenta į pigiausios šilumos gamintojų ir tiekėjų sąrašo apatinę dalį, nes konkurencija nebeveikia, o abi savivaldybių įmonės, dirbdamos ne pilnais pajėgumais, gamina ir parduoda per brangią šilumą.

Akcinė bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ priversta dirbtinai mažinti šilumos kainą vartotojams, kad per eilę metų padengtų akcinės bendrovės „Vilniaus energija“ šilumos vartotojams 2012 - 2016 metais padarytą 23,8 mln. eurų žalą.

Todėl, jeigu akcinė bendrovė „Šiaulių energija“ gamina ir parduoda šilumą pigiau už uždarąją akcinę bendrovę „Utenos šilumos tinklai“, galima drąsiai teigti, kad akcinė bendrovė „Šiaulių energija“ šiuo metu gamina ir parduoda pigiausią šilumą Lietuvoje.

Ačiū šilumos ūkio specialistui Vygandui Narušiui už teikiamą informaciją. 

https://www.regula.lt/Puslapiai/naujienos/2019-metai/2019-rugsejis/rugs%C4%97jo-menesio-silumos-kainu-statistika-lietuvoje.aspx

Parašykite komentarą

CAPTCHA